słubcie kotki1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Kocia mama z powrotem ze swoimi maluchami.

Słubice: Kocięta w śmietniku! Kto je tam wrzucił?

2020-06-02 15:16

Zwierzęta wyciągnęli policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie. Były całe i zdrowe, wróciły do swojej mamy. Za nieodpowiedzialne zachowanie odpowie 18-latek, który nie wiedział... co ma zrobić.

Zajście miało miejsce w niedzielę (31.05) na jednym z słubickich osiedli. Osoba, która zgłaszała incydent, powiedziała, że młody chłopak zostawił zwierzęta w pojemniku na śmieci. Mundurowi uratowali cztery nowo narodzone kotki. Dotarli także do tego, kto zostawił bezbronne maluchy. Okazał się nim 18-letni syn właścicielki kotki, która chwilę wcześniej się okociła.

- Rodzice nic o tym nie wiedzieli. Kotka urodziła pod łóżkiem i 18-latek zestresował się, nie wiedział co ma zrobić. Został spisany i będzie tłumaczył się na komendzie – mówi Magdalena Jankowska, rzecznik KP w Słubicach.

Wezwano weterynarza, który ocenił, że kocięta są w dobrej kondycji i mogą wrócić do mamy. Tak też się stało. Młodemu słubiczaninowi, zgodnie z ustawą, za porzucenie zwierząt grozi kara do 3 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE