Śmiertelna ofiara wichur nad Polską. W Lubuskiem zginął mężczyzna

i

Autor: Lubuska Policja Na kierowcę osobowego seata jadącego od Międzyrzecza w stronę miejscowości Kalsko zwaliło się drzewo.

Zabiło go drzewo. Orkan Dudley nie miał litości. Śmiertelna ofiara w Międzyrzeczu

Niszczycielskie wichury szaleją nad Polską. Orkan Dudley dał się nam we znaki nocy ze środy na czwartek (16-17 lutego). IMGW straszy ostrzeżeniami trzeciego stopnia (czerwony alert) przed wiatrem. Wichura łamie drzewa i niszczy domy. Niestety, jest też pierwsza ofiara szalejącego żywiołu. To 70-letni mężczyzna, który zginął w Międzyrzeczu (woj. lubuskie).

Niebezpieczna pogoda w Polsce. Nad naszym krajem szaleją wichury, które powodują nie tylko straty materialne. W Międzyrzeczu (woj. lubuskie) zginął około 70-letni mężczyzna zginął po tym, jak drzewo przygniotło samochód, którym kierował. Do tragedii doszło w czwartek (17 lutego), około godz. 6:30 na jednej z ulic na obrzeżach Międzyrzecza. Duże drzewo przewróciło się wprost na jadący samochód osobowy marki Seat. Mężczyzna zginął na miejscu. Nikt inny nie został poszkodowany.

Lubuskie to jedno z województw, gdzie orkan Dudley uderzył najmocniej. Miejscowi strażacy mieli około 400 zgłoszeń związanych ze skutkami silnego wiatru, który wstępuje w regionie. Najwięcej interwencji dotyczy usuwania drzew, konarów i połamanych gałęzi z dróg, chodników czy posesji. Były też cztery zgłoszenia o zerwanych dachach.

PRZECZYTAJ TAKŻE: W Łódzkiem żywioł przewraca TIR-y! Straszne skutki nocnej wichury

Żywioł niszczy w Lubuskiem. Strażacy mają pełne ręce roboty

Mieszkańcy woj. lubuskiego nie mają też prądu. Jak poinformował PAP rzecznik gorzowskiego Oddziału Enea Operator Krzysztof Osiński, w regionie w czwartek (17 lutego), o godz. 6 pozbawionych prądu było około 80 tysięcy odbiorców. Awarie są lokalizowane i usuwane na bieżąco.

Dyżurny meteorolog w Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej IMGW w Gorzowie Wlkp. przekazał PAP, że jak dotąd w woj. lubuskim najsilniejsze porywy wiatru zarejestrowano w czwartek o godz. trzeciej w Słubicach – 83 km/h, w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze - 76 km/h. W nocy na regionem przeszła również burza.

W Lubuskiem cały czas obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia przed silnym wiatrem. Zgodnie z nim wiatr o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach nawet do 120 km/h ma występować do godz. 16 w czwartek. Lokalnie możliwe są także burze i opady krupy śnieżnej.

Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi informacjami dotyczącymi niszczycielskich wichur w Polsce, zachęcamy do śledzenia naszej relacji.

Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Potężna wichura we Wrocławiu
Nasi Partnerzy polecają