Stare opony, fotele czy sprzęt RTV na Piaskach w Gorzowie [AUDIO i FOTO]

2019-04-29 17:30
Gorzowianie uzbierali hałdę śmieci.
Autor: mz Gorzowianie uzbierali hałdę śmieci.

Prawie 70 osób sprzątało w niedzielę (28.04) zielone tereny. - Musimy dbać o miejsce, w którym żyjemy - twierdzą młode uczestniczki.

Gorzowianie, którzy włączyli się w porządki, mieli ręce pełne...odpadów. To już kolejny zapełniony kontener i kilkadziesiąt worków. - Sprzątamy, bo chcemy i zależy nam nam naszym otoczeniu. Powinno być więcej takich akcji w całej Polsce. To ratuje Ziemię, a Ziemia jest tylko jedna. Lepiej jest kiedy miasto jest czystsze i wtedy jest fajnie - twierdzą 13-letnia Michalina i 11-letnia Kornelia.

Opony i małe urządzenia wypełniły kontener.
Autor: mz Opony i małe urządzenia wypełniły kontener.

To była trzecia społeczna akcja sprzątania miejskich terenów. - Takie działania pobudzają innych do reakcji - uważa Karolina, uczestniczka wydarzenia. Posłuchaj:

W akcji wzięło udział także 25 skazanych z Zakładu Karnego w Wawrowie. Przypomnijmy- miejskie sprzątanie to inicjatywa społeczna grupy "Gorzów to My". Ci planują kolejna miejską akcję, ale już bez sprzątania. O szczegółach będziemy informować.

Czytaj też: Gorzów: Miasto nie cofnie decyzji. Staja paliw na Staszica będzie wybudowana [AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE