Tajemnicza śmierć nad jeziorem Solecko. Z wody wyłowiono ciało 26-latka

2022-05-09 11:39
Tajemnicza śmierć nad jeziorem Solecko. Z wody wyłowiono ciało 26-latka
Autor: mat. policji Z jeziorem Solecko wyłowiono ciało 26-letniego mężczyzny

Ciało 26-letniego mężczyzny wyłowiono w niedzielę (8 maja) z jeziora Solecko niedaleko miejscowości Gościm (woj. lubuskie). Dzień wcześniej 26-latek wybrał się ze znajomymi na ryby. Do domu już jednak nie wrócił. Okoliczności śmierci młodego mężczyzny wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 26-letniego mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że w sobotę (7 maja) 26-latek z grupą znajomych wybrał się nad jezioro Solecko na ryby. Młody mężczyzna do domu już jednak nie wrócił. Zaniepokojona rodzina początkowo próbowała szukać go na własną rękę. Gdy poszukiwania nie przyniosły rezultatu, w niedzielę (8 maja) krewni zgłosili jego zaginięcie na policję.

ZOBACZ TEŻ: Lubuskie: Pijany sternik pływał po jeziorze z czwórką dzieci na pokładzie

Poszukiwania 26-latka prowadzone przez policjantów i strażaków skupiły się nad jeziorem, gdzie mężczyzna widziany był po raz ostatni. Niestety, ich finał okazał się tragiczny. W niedzielę po południu płetwonurek ze straży pożarnej znalazł w jeziorze ciało poszukiwanego 26-latka.

- Lekarz stwierdził zgon mężczyzny, a prokurator zarządził sekcję zwłok mająca ustalić przyczynę śmierci młodego człowieka - poinformował Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Dokładne okoliczności i przyczyny śmierci 26-letniego mężczyzny ma wyjaśnić śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Strzelcach Krajeńskich.

Sonda
Sądzisz, że woda to zdradliwy żywioł?
Autostradą A1 gnał na złamanie karku. Zapłacił za to wysoką cenę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE