​To była formalność! Stal Gorzów wygrywa w Ostrowie i zostaje w Ekstralidze

2019-10-13 20:16 Wojciech Hańczuk
Stal Gorzów
Autor: mazinio Stal Gorzów bez problemów wygrała dwumecz o utrzymanie w Ekstralidze.

Gorzowianie pokonali Ostrowię w Ostrowie różnicą 24 punktów prowadząc od pierwszego do ostatniego biegu. Na wynik nie miała wpływu nawet absencja Bartosza Zmarzlika. Mistrz Świata po dwóch startach nie pojawił się więcej na torze. Lider Stali od kilku dni zmagał się z chorobą.

Emocje w drugim meczu barażowym skończyły się już po 6 biegu. Gorzowianie wygrywali kolejne biegi i wypracowali sobie 15 punktową przewagę. Już wtedy było wiadomo, że bez problemów zdobędą 31 punktów, które były im potrzebne do wygrania dwumeczu i utrzymania w najwyższej klasie rozgrywek. Dlatego wycieńczony chorobą Bartek Zmarzlik, po dwóch zwycięstwach zrezygnował z dalszych startów. Stalowcy nawet bez Mistrza Świata radzili sobie doskonale i ostatecznie wyprali 57 do 33.

W ekipie gospodarzy tym razem błysnął Łoktajew - zdobył 13 punktów - dwa biegi wygrał Gapiński ale pozostali byli tylko tłem dla równo jeżdżących zółto-niebieskich. Tym razem najskuteczniejszym zawodnikiem Stali był Thomsen, który zdobył 12 punktów, 11 oczek wywalczył Kasprzak a 10 Woźniak, który startował tylko w 4 biegach. Solidnym występem z zespołem gorzowskim pożegnał się Kildemand, który zapisał na swoim koncie 8 oczek. Dobry występ zaliczył Bartkowiak, który zdobył 7 punktów, a 3 oczka wywalczył Karczmarz.