Złodzieje okradli farmę fotowoltaiczną pod Gorzowem Wlkp.

i

Autor: mat. policji Złodzieje okradli farmę fotowoltaiczną pod Gorzowem Wlkp.

Kradzież paneli fotowoltacznych

Ukradli ponad 200 paneli z farmy fotowoltaicznej. Uciekając podpalili busa ze skradzionym towarem

2022-09-08 12:59

Nawet 10 lat więzienia grozi mężczyznom, którzy ukradli ponad 200 paneli z farmy fotowoltaicznej w Witnicy (woj. lubuskie). Złodzieje próbowali ukraść więcej modułów, ale zostali spłoszeni i uciekając, podpalili auto ze skradzionymi panelami. Decyzją sądu trzej mieszkańcy Zielonej Góry i okolic zostali tymczasowo aresztowani.

Do pierwszej kradzieży na farmie fotowoltaicznej w Witnicy w powiecie gorzowskim doszło w nocy z 5 na 6 maja. Złodzieje weszli na zamknięty teren, po czym włamali się do kontenera, z którego zabrali ponad 250 paneli fotowoltaicznych, a także akcesoria do ich montażu oraz kilka falowników. Łączną wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na ponad 360 tys. zł. Policja o kradzieży została poinformowana dopiero kilka dni po zdarzeniu.

Kolejna kradzież miała miejsce w nocy 17 maja. Złodzieje ponownie przyjechali na farmę fotowoltaiczną w Witnicy, skąd zamierzali ukraść kolejne panele. Tym razem jednak, gdy zapakowali już niemal całego busa, zauważył ich ochroniarz i natychmiast wezwał policję. Spłoszeni mężczyźni podpalili auto z modułami i uciekli. Jak się okazało, zamierzali ukraść 140 paneli. To im się jednak nie udało. Niestety, 70 paneli wartych kilkadziesiąt tysięcy złotych spłonęło w samochodzie.

- Po informacji o zdarzeniu na miejscu pracowali śledczy wraz z technikiem. Nad sprawą pracowali kryminalni z gorzowskiej komendy, intensywnie poszukując śladów i informacji, które doprowadziłyby ich do podejrzanych - informuje kom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Praca operacyjna przyniosła skutek i policjanci zatrzymali pod koniec sierpnia trzech zaskoczonych mieszkańców Zielonej Góry i okolic w wieku 51, 38 i 22 lat.

Gorzów: Pijany kierowca niemal staranował pieszego!

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania popełnienia tego samego przestępstwa. Ponadto dwóch z nich odpowie za posiadanie narkotyków. Grozi im nawet 10 lat więzienia. Decyzją sądu wszyscy trzej zostali tymczasowo aresztowani.

Sonda
Czy planujesz w najbliższym czasie montaż paneli fotowoltaicznych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE