60-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego zaatakował dziennikarza

i

Autor: mat. policji 60-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego zaatakował dziennikarza

Atak na dziennikarza

60-latek zaatakował dziennikarza i zniszczył mu sprzęt. Grożą mu 3 lata więzienia

2022-09-08 11:15

Nawet 3 lata więzienia grożą 60-latkowi, który w powiecie świebodzińskim (woj. lubuskie) zaatakował dziennikarza telewizyjnego podczas nagrywania reportażu do jednego z programów śledczych. Agresywny mężczyzna uderzył reportera w twarz i uszkodził jego kamerę, a także „użył przemocy” wobec dwóch innych osób.

Do ataku na dziennikarza doszło w powiecie świebodzińskim podczas nagrywania reportażu do jednego z programów śledczych. Sprawa dotyczyła samowoli budowlanych, których miał dopuszczać się mieszkaniec jednej z miejscowości. Skonfliktowani z mężczyzną okoliczni mieszkańcy poinformowali o sprawie dziennikarzy jednego z programów telewizyjnych zajmujących się nagłaśnianiem tego typu wydarzeń.

Podczas nagrywania materiału 60-latek, będący „bohaterem” reportażu, dał się ponieść emocjom. Według relacji świadków, mężczyzna uderzył dziennikarza w twarz oraz uszkodził jego kamerę, a następnie użył przemocy wobec dwóch innych osób.

Zielona Góra: W alkoholowym szale zaatakował sklepową witrynę

Dochodzenie w sprawie zajścia wszczęła Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie. 60-letni mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania do zmuszenia do określonego zachowania (w celu zmuszenia dziennikarza do odstąpienia od nagrywania materiału), znieważenia, uszkodzenia mienia, a także naruszenia nietykalności cielesnej. Grożą mu teraz nawet 3 lata więzienia.

- Bez względu na przyczynę oraz fakt, po której stronie sporu stoi racja, tego typu zachowanie, zmuszające do odstąpienia dziennikarzy od czynności, jest niedopuszczalne - podkreśla asp. Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. - Surowe konsekwencje prawne, które grożą 60-letniemu mężczyźnie, są przestrogą dla niego, ale także dla każdego, kto zdecydowałby się na próbę siłowego rozwiązania konfliktów.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się doświadczyć jakiejś formy przemocy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE