UWAGA kierowcy! Może być ślisko. Kto i jak dba o gorzowskie DROGI

2019-12-11 18:10 em
Gorzów stłuczka
Autor: em Moment nieuwagi i kłopot gotowy.

Drogowcy zapewniają, że są gotowi na oblodzenia i inne zimow kłopoty. Utrzymaniem dróg w mieście zajmuje się w tym roku miejska spółka Inneko RCS. Drogowcy będą potrzebni bo prognozy pogody dla kierowców coraz gorsze.

Służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg w Gorzowie już rozpoczęły prace na najważniejszych drogach w mieście. Inneko ma do dyspozycji 10 specjalistycznych pługoposypywarek. Do walki z lodem na ulicach zgromadzono też 2,5 tysiąca ton soli i środków uszorstniających. Jeśli temperatury spadną poniżej 7 stopni Celsjusza do walki z lodem na jezdniach użyty zostanie chlorek magnezu. 

Gorzów  stłuczka
Autor: Łukasz Korczyński W styczniu 2018 samochód wypadł z drogi m.in. na ulicy Wyszyńskiego.

Posypywanie gorzowskich dróg już się rozpoczęło. - Prowadzimy działania zapobiegawcze, żeby zapobiec oblodzeniu dróg gdy temperatura spadnie poniżej zera - opowiada Krzysztof Kołecki z Inneko RCS. Łącznie do zimowego utrzymania drogowcy w mieście maja prawie 1000 kilometrów dróg. W pierwszej kolejności odśnieżane są drogi po których poruszają się pojazdy komunikacji miejskiej.

Drogowcy mogą mieć coraz więcej pracy bo pogoda nieco nam się popsuje w Gorzowie. Meteorolodzy zapowiadają opady deszczu i śniegu a temperatura w nocy może spadać poniżej zera. Uważajcie może być ślisko.