W Gorzowie giną kratki wpustowe kanalizacji

i

Autor: mat. policji O kradzieżach powiadomiono policję

W Gorzowie giną kratki wpustowe kanalizacji. Kierowcy i rowerzyści muszą uważać!

2022-06-23 11:34

W Gorzowie Wielkopolskim nasiliły się kradzieże kratek zabezpieczających wpusty do ulicznej kanalizacji deszczowej. Sprawa jest na tyle poważna, że władze miasta poprosiły o pomoc policję i straż miejską. „Niezabezpieczone wpusty stwarzają zagrożenie zdrowia i życia kierowców, rowerzystów i pieszych” - podkreśla rzecznik gorzowskiego magistratu.

W Gorzowie Wielkopolskim giną kratki zabezpieczające wpusty do ulicznej kanalizacji deszczowej. Kradzieże nasiliły się w czerwcu, a dochodzi do nich najczęściej w czasie weekendów. Podczas minionego weekendu kratki skradziono na ul. Okólnej i Zielonej. Tydzień wcześniej do kradzieży doszło na ul. Niemcewicza, Nowej, Sułkowskiego i Warszawskiej.

ZOBACZ TEŻ: Krwawy finał awantury w centrum Gorzowa. 32-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

- Kradzieże to strata materialna dla miasta - koszt ich wymiany to blisko 5 tys. zł - ale dużo poważniejszym problemem jest to, że niezabezpieczone wpusty stwarzają zagrożenie zdrowia i życia kierowców, rowerzystów oraz pieszych - podkreśla rzecznik gorzowskiego magistratu Wiesław Ciepiela.

Urząd Miasta powiadomił o sprawie policję i poprosił o zwiększenie patroli oraz wszczęcie postępowania. Taką samą prośbę przekazano też do straży miejskiej.

Władze miasta przypuszczają, że z kradzieży kratek ktoś uczynił sobie źródło dochodu. Dlatego też urzędnicy zwrócili się z prośbą do właścicieli skupów złomu - gdzie złodzieje prawdopodobnie chcieliby sprzedać kratki - o informowanie o wszelkich takich próbach i niekupowanie przedmiotów pochodzących z kradzieży, co samo w sobie jest przestępstwem.

Sonda
Czy widząc złodzieja, zareagowałbyś i próbował go zatrzymać?
Rozpędzony rowerzysta potrącił dziewczynkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają