Renata Śliwińska ze Startu Gorzów.

Autor: materiały GZSN START Renata Śliwińska ze Startu Gorzów.

Worek medali przywieźli z Mistrzostw Polski gorzowscy sportowcy START-u

2018-06-11 18:04

Gorzowianie świetnie spisali się na dwóch ważnych zawodach, w których wywalczyli 40 medali! Padł też Rekord Europy.

Zawodnicy START-u Gorzów miniony weekend (9-10.06) mieli bardzo udany. Świadczą o tym wyniki aż 23 sportowców.

W Bydgoszczy na MP Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce gorzowianie zdobyli 32 krążki- 17 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych. START wygrał klasyfikację medalową. Najwięcej uznania zyskała Renata Śliwińska, która zgarnęła trzy złota w rzutach: dyskiem, oszczepem i kulą. W tej ostatniej konkurencji ustaliła Rekord Europy.

Taka sama ilość krążków zawisła na szyi Krzysztofa Ciukszy, który nie miał sobie równych w biegach na 100, 200 i 400 metrów. W sumie na podium stanęło 18 gorzowian.

Z kolei w Krakowie pięciu niepełnosprawnych sportowców wywalczyło 8 medali – 1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe. - Taka suma krążków odzwierciedla wysoki poziom naszych zawodników i świadczy o potencjale sportowym – podsumował Zbigniew Lewkowicz, trener kadry START-u.