Wschowa. Nie chciał już żyć. Napisał to w sieci i zabarykadował się w mieszkaniu

2021-01-08 10:43 Rafał Strzelec
Mężczyzna postanowił się zabić. Zabarykadował się w mieszkaniu
Autor: pixabay.com Mężczyzna postanowił się zabić. Zabarykadował się w mieszkaniu

Dramatyczne chwile w niewielkiej miejscowości w powiecie wschowskim. Policjanci dostali informację dotyczącą mężczyzny, który chciał się targnąć na swoje życie. Aby jego plan się ziścił, postanowił zabarykadować się w mieszkaniu. Mundurowi ruszyli na miejsce, mając nadzieję, że zdążą na czas.

Do zdarzenia doszło 5 stycznia. Starszy sierżant Małgorzata Tylińska i starszy posterunkowy Tomasz Szuflita otrzymali zgłoszenie i udali się do jednej z miejscowości w powiecie wschowskim. Kiedy już mieli wracać, podbiegła do nich kobieta. - Z relacji, jaką przekazała policjantom, wynikało, że jej mąż na portalu społecznościowym zamieścił post o tym, że żegna się z nią i chce odebrać sobie życie. Dodała, że zamknął się w mieszkaniu i nie można do się do niego dostać. Mundurowi nie czekając ani sekundy dłużej natychmiast podjęli działania - relacjonuje komenda.

Czytaj również: Katowice. Zaniedbana i okradziona seniorka zmarła w szpitalu? Placówka wyjaśnia

Okazało się, że mężczyzna zabarykadował się we własnym pokoju. Policjanci musieli użyć siły, by się do niego dostać. Przestawili szafę i dostali się do środka pomieszczenia. - Policjanci podjęli próbę negocjacji z desperatem, a gdy udało im się odwrócić jego uwagę, podbiegli i powstrzymali go przed odebraniem sobie życia. Udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali zespół ratownictwa medycznego - kończą policjanci dodając jednocześnie, że mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Zobacz koniecznie: Gorzów: SKANDAL w szpitalu! Lekarze BEZ MASECZEK. Tak chronią pacjentów? [ZDJĘCIA]

Katarzyna Knast namalowała obraz... krwią menstruacyjną