Wybuch pieca pod Sulęcinem. Nie żyje 68-latek!

2022-01-18 21:21
straż pożarna
Autor: Grzegorz Kluczyński Tragiczny pożar w Kole. Jedna osoba nie żyje!

Tragiczne wydarzenia we wsi Przemysław w gm. Krzeszyce (woj. lubuskie). W wyniku wybuchu pieca w budynku gospodarczym zginął tam 68-latek. Sprawę bada miejscowa policja.

Do zdarzenia doszło we wtorek (18 stycznia) przed godz. 16:00. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Sulęcinie otrzymali zgłoszenie o wybuchu pieca w budynku gospodarczym we wsi Przemysław. Na miejsce przybyło sześć zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Skutki wybuchu okazały się tragiczne. - W wyniku wybuchu pieca w budynku gospodarczym zginął tam 68-latek – poinformowała Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. - Ofiarą jest właściciel posesji. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu pieca. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny pod nadzorem prokuratora – dodała Biernacka.

Czytaj też: 49-latek został oblany kwasem. Dantejskie sceny w Kaliszu

W wyniku wybuchu nie doszło do pożaru, ale siła eksplozji nie tylko zniszczyła piec, ale uszkodziła także ściany budynku gospodarczego. Śledztwo mające wyjaśnić okoliczności tragedii będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Sulęcinie.

Sonda
Czy znasz lub znałeś kogoś, kto ucierpiał w wybuchu gazu?
Wybuch gazu w Ścinawie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE