Zakochani są wsród nas... a ślady ich miłości na mostach. Czy kłódki znikną z Gorzowa?

2020-02-22 15:00 MGA
Kłódki na Bulwarze
Autor: coola Kłódki na Bulwarze

Tym razem kolejne kłódki zakochanych pojawiły się na balustradach przy Bulwarze Zachodnim. Czy gorzowski urząd, śladami niektórych samorządów, będzie usuwał popularne na całym świecie dowody miłości i pamięci?

Nie ma jednoznacznych przepisów dotyczących wieszania kłódek w miejscach publicznych. Gdańsk uznał, że nie są one elementami mostów i trzeba je usunąć. Czy podobnie może być w Gorzowie?

Najwięcej kłódek jest na Moście Staromiejskim, ale pojawiły się także na balustradach przy bulwarze. W magistracie usłyszeliśmy, że sprawą ewentualnie powinni się zająć zarządcy tych miejsc. Bulwarem Wschodnim zajmuje się Gorzowski Rynek Hurtowy. Jak nam powiedziano w GRH: na razie nie zamierzają kłódek usuwać. Podobnie jak i OSiR, który zajmuje się drugą częścią bulwaru. Wygląda na to, ze kłódki w Gorzowie, póki co, są bezpieczne.

Według miejskiej legendy pomysł wieszania kłódek na moście w hołdzie miłości narodził się we Florencji. W Paryżu zabroniono wieszania kłódek, po tym jak w 2014 roku, ze względu na duże obciążenie zawaliła się część mostu Pont des Arts (Most Sztuk Pięknych). Kłódki znikają też m.in. z Mostu Tumskiego we Wrocławiu.