Załatw sprawy w ZUS-ie przez internet. Z e-wizyt skorzystało ponad 200 osób!

2020-12-01 7:17 kły
gorzów zus strona
Autor: Fragles Zielona zakładka jest łatwa do odnalezienia.

Elektroniczna usługa cieszy się zainteresowaniem, bo w niecały miesiąc z urzędnikami w sieci spotkała się spora liczba mieszkańców. Taka forma ma być ułatwieniem w dobie epidemii i raczej zdaje egzamin. Na czym polega?

Taka możliwość jest w sumie od niedawna- pod koniec października ruszyła w Gorzowie, a na początku listopada w Zielonej Górze. Oddziały się przygotowały do kontaktu online. Część spraw możemy załatwić siedząc w wygodnym fotelu w domu. Jak?

- To nie musi być komputer, może być tablet czy telefon. Wystarczy kamerka i dostęp do internetu. Taką wizytę można umówić na konkretny temat, dzień i godzinę. Dotyczy ona tych spraw, które nie wymagają dostarczenia do nas dokumentów - wyjaśnia Agata Muchowska, rzeczniczka lubuskiego ZUS-u.

By skorzystać z e-wizyty trzeba wejść na stronę zus.pl. Dalej w zieloną zakładkę e-wizyta i uzupełnić formularz danymi. Na adres mailowy wysłany zostanie specjalny link, w którego będzie trzeba kliknąć, gdy nadejdzie dzień spotkania. Wtedy pojawi się ekspert, z którym będzie można porozmawiać.