Gorzów: Czytelniku ruszaj do biblioteki! Placówki zostały otwarte

2020-11-30 15:41 kły
gorzów biblioteka
Autor: Fragles Przy Sikorskiego placówka znów działa.

Od poniedziałku (30.11) miłośnicy czytania mogą wypożyczyć czy oddać książki. Taką decyzję podjęło Ministerstwo Kultury i zaskoczyło pozytywnie bibliotekarzy. W bibliotekach wprowadzono ograniczenia co do liczby osób oraz co do godzin otwarcia.

Spada liczba zachorowań na COVID-19, więc pierwsze instytucje kultury wracają do życia, do kontaktu osobistego. Wszystko dzieje się w warunkach reżimu sanitarnego.

W bibliotece przy Sikorskiego jednocześnie może przebywać maksymalnie 30 osób. Książki można oddać oraz wypożyczyć. Skorzystać można także z czytelni. Na początek placówka jest otwarta krócej, bo od godz. 10 do 15. W południe jest półgodzinna przerwa, podczas której pomieszczenia są dezynfekowane i wietrzone. Od przyszłego tygodnia (7.12) godziny otwarcia zostaną wydłużone do 17. Biblioteka działać będzie także w dwie soboty- 12 i 19 grudnia.

Jeśli chodzi o biblioteczne filie te funkcjonują nieco inaczej. Dostępne są w godz. od 12 do 15, ale niektóre mogą być jeszcze zamknięte. Wydarzeń artystycznych typu koncerty czy spotkania z autorami z udziałem publiczności na razie nie będzie.