Złodzieje wynosili ze stadionu... piłkarską bramkę. Tego kompletnie się nie spodziewali

i

Autor: Policja Gorzów Wielkopolski Dwaj podejrzani w wieku 25 i 37 lat zostali zatrzymani przez policjantów, którzy w trakcie próby kradzieży przebywali na stadionie.

Kuriozalna próba kradzieży

Złodzieje wynosili ze stadionu... piłkarską bramkę. Tego kompletnie się nie spodziewali

2023-03-06 17:37

Dwóch mężczyzn zostało przyłapanych na gorącym uczynku, gdy... wynosili piłkarską bramkę ze stadionu przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie Wielkopolskim. Łup prawdopodobnie miał zostać sprzedany na złom. Sprawcy wybrali fatalny moment na dokonanie przestępstwa, bo w tym czasie na stadionie znajdowali się policjanci. Podejrzanym grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Chcieli wynieść bramkę ze stadionu piłkarskiego. Policjanci przyłapali ich na gorącym uczynku

W piątek, 3 marca dwaj zastępcy naczelnika Wydziału Sztab Policji gorzowskiej komendy miejskiej: komisarz Łukasz Jakś i podkomisarz Adam Mazur pojawili się na stadionie przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie Wielkopolskim, żeby ustalić z pracownikami obiektu szczegóły zabezpieczenia meczu, który był zaplanowany na kolejny dzień. W pewnym momencie funkcjonariusze zobaczyli, że dwóch mężczyzn... wynosi ze stadionu piłkarską bramkę o wymiarach 5 na 2 metry. Mundurowi natychmiast postanowili rozmówić się z podejrzanymi, ci jednak na widok funkcjonariuszy porzucili łup, zaczęli uciekać i nie reagowali na wezwania do zatrzymania się. Próba uniknięcia odpowiedzialności spaliła na panewce, podejrzani w wieku 25 i 37 lat trafili na komendę. Tam okazało się, że są już znani mundurowym z innych spraw.

Złodzieje prawdopodobnie chcieli sprzedać ukradzioną bramkę na złom. Za kradzież grozi im teraz kara do 5 lat więzienia. Reakcja policjantów pozwoliła na odzyskanie sprzętu sportowego. Warta 3000 złotych bramka w dalszym ciągu będzie użytkowana przez piłkarzy.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Pijany kierowca rozbił busa o radiowozów policyjny
Nasi Partnerzy polecają