Żużlowy duet ze Stali Gorzów ze srebrnymi medalami Mistrzostw Świata!

2020-10-17 21:14 em
Gorzów stal lwy2
Autor: facebook.com/StalGorzów1947 Zmarzlik był zdecydowanym liderem zespołu w lidze oraz w Mistrzostwach Świata.

Bezbłędny Bartosz Zmarzlik i waleczny Szymon Woźniak oraz Dominik Kubera z Unii Leszno tworzyli Polską reprezentację w Speedway of Nations czyli Mistrzostwach Świata par. Polacy zdobyli tyle samo punktów co złoci Rosjanie, ale w bezpośrednim pojedynku lepsi nieznaczenie byli rywale. Niestety zawody przerwano po 14 biegach i nie udało się rozegrać finałowego wyścigu.

Pogoda mocno komplikowała życie reprezentacją, które rywalizowały w mistrzostwach świata par nazywanych Speedway of Nations. Deszcz sprawił, że piątkowa część zawodów została odwołana. W sobotę - wprawdzie w deszczu - ale żużlowcy zaczęli się ścigać. Zawodów nie udało się dokończyć, ale wyniki zostały zaliczone.

Polska Stalowa reprezentacja wygrała trzy pierwsze biegi. Bezbłędny był Zmarzlik, ważne punkty zdobywał Woźniak. Mistrz Świata wygrał także prestiżowy pojedynek z Rosjanami, ale na dwóch kolejnych miejscach przyjechali Łaguta i Sajfutdinow, a w Speedway of Nations premiowany jest wynik drużyny - za pierwsze miejsce są 4 punkty, ale za 2 i 3 miejsca zespół dostaje 5 punktów.

Bartosz Zmarzlik i Emil Sajfutdinow
Autor: Cyfrasport Bartosz Zmarzlik i Emil Sajfutdinow

Wszystkich biegów nie rozegrano. Zawody zakończono po 15 wyścigu, w którym na ostatnim łuku upadli Szwedzi i Woźniak, którzy jechali za Zmarzlikiem.

Jak się okazało wynik bezpośredniego pojedynku zdecydował o tym, że to Rosjanie zdobyli złoty medal a Polacy srebrny. Oba zespoły po czterech seriach startów miały po 23 punkty, ale wyżej właśnie dzięki zwycięstwu 5 do 4 w bezpośrednim pojedynku byli Rosjanie.

Brąz zdobyli Duńczycy, w składzie z kolejnymi zawodnikami Stali - Thomsen i Birkemose - którzy tak jak Szwedzi zdobyli 19 punktów, ale byli lepsi w bezpośrednim pojedynku.