Akcja policji na dworcu w Lesznie. 17-latek stawiał opór

i

Autor: KMP Leszno Akcja policji na dworcu w Lesznie. 17-latek stawiał opór

Zatrzymano obywatela Ukrainy

Akcja policji na dworcu w Lesznie. 17-latek stawiał opór

2022-09-02 13:09

W jednym ze sklepów w Lesznie (woj. wielkopolskie) doszło do kradzieży drogocennej biżuterii. Sprawcą okazał się 17-letni obywatel Ukrainy, który został zatrzymany na dworcu kolejowym. O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Do zdarzenia doszło 1 września 2022 roku po godz. 14:00. Właścicielka jednego z leszczyńskich sklepów, zdjęła z dłoni swoje pierścionki, na czas wykonywania na terenie lokalu prac porządkowych. Kiedy do sklepu weszli klienci podeszła do lady, aby ich obsłużyć. Po ich wyjściu kobieta zorientowała się, że skradziono jej biżuterię wartą 4 tysiące złotych. O sprawie powiadomiono policję, która rozpoczęła śledztwo. - Policjanci szybko zajęli się sprawą, ustalili tożsamość sprawcy i udali się na jego poszukiwania. Związek z przestępstwem miał 17-letni obywatel Ukrainy - wyjaśnia Monika Żymełka, oficer prasowa KMP w Lesznie.

CZYTAJ: Do kradzieży użył specjalnej latarki! "Nastraszył pracowników marketu"

Nietypowa kradzież w sklepie elektronicznym

Niespełna dwie godziny po zdarzeniu młody mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy na jednym z peronów dworca kolejowego w Lesznie. - Wypierał się, że ma związek z kradzieżą, stawiał opór podczas zatrzymania. Miał promil alkoholu w organizmie. Jednak podczas przeszukania bagażu 17-latka policjanci znaleźli w kieszeni kurtki znajdującej się w plecaku cztery pierścionki należące do pracownicy sklepu - mówi Żymełka.

Biżuteria zostanie zwrócona właścicielce, a sprawca usłyszy zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany