Gostyń: Ojciec pedofil? Miał molestować 11-letnią córkę! Kluczowa opinia psychologa

2021-09-21 10:14
Gostyń: Ojciec pedofil? Miał molestować 11-letnią córkę! Kluczowa opinia psychologa
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Gostyń: Ojciec pedofil? Miał molestować 11-letnią córkę! Kluczowa opinia psychologa

Wstrząsające doniesienia z powiatu gostyńskiego. 48-latek miał wykorzystywać seksualnie swoją 11-letnią córkę. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, ale kluczowa wydaje się być opinia psychologa, który rozmawiał z małą dziewczynką.

O tej wstrząsającej sprawie poinformował portal elka.pl. 48-letni mężczyzna miał molestować swoją córkę. Śledczych zawiadomiła matka 11-latki. Przyznała, że do przestępstw miało dochodzić podczas odwiedzin córki u ojca. 11-latka został przesłuchana tzw. niebieskim pokoju z udziałem psychologa, który uznał, że relacje dziewczynki mogą wiarygodnym dowodem w sprawie. 48-letni mężczyzna usłyszał pięć zarzutów. - Trzy z nich dotyczą poważniejszych zachowań przestępnych, chodzi o inne czynności seksualne dokonane na terenie powiatu gostyńskiego i w trakcie podróży nad morze, oraz kolejne dwa zarzuty dotyczące prezentowania treści pornograficznych oraz zachowania seksualnego wobec małoletniej przez podejrzanego ojca. Te zachowania, które, jak ustalono mogły mieć miejsce, dotyczą 2018 roku – podkreślił cytowany przez portal prokurator rejonowy w Gostyniu Jacek Masztalerz.

Podejrzany mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia, w których kwestionuje wszystkie stawiane mu zarzuty.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku, natomiast obrońca złożył zażalenie. Decyzją sądu okręgowego wobec mężczyzny zastosowano poręczenie majątkowe, dozór policji i zakaz kontaktowania się z córką i jej matką oraz zakaz zbliżania się do nich na odległość stu metrów.

Sonda
Czy kary za molestowanie seksualne powinny być wyższe?
Napadł na kobietę i ją molestował. Szuka go policja. Widziałeś dzwoń