49-latek oblany kwasem stracił wzrok! Policja publikuje WIDEO i prosi o pomoc

2022-01-20 16:06
Kalisz. 49-latek oblany kwasem stracił wzrok! Policja publikuje WIDEO i prosi o pomoc
Autor: KMP w Kaliszu/Facebook.com 49-latek oblany kwasem w Kaliszu stracił wzrok. Policja opublikowała wideo, na którym widać sprawcę ataku

49-latek oblany kwasem w Kaliszu stracił wzrok. Do zdarzenia doszło we wtorek, 18 stycznia, ok. godz. 13.30 na ul. Chopina. Gdy mężczyzna wychodził z pracy, nieznany sprawca oblał go i jego auto żrącą substancją. 49-latek trafił do szpitala z chemicznymi poparzeniami twarzy II stopnia. Policja w Kaliszu publikuje wideo, na którym widać sprawcę oblania kwasem.

49-latek oblany kwasem stracił wzrok. Czy za atakiem stoi jego szwagier?

Jak informuje PAP, mężczyzna, który został oblany kwasem przez nieznanego sprawcę, stracił wzrok. Do zdarzenia doszło na ulicy Chopina w Kaliszu we wtorek ok. godz. 13.30. Napastnik czekał na 49-latka, gdy ten wyjdzie z pracy, po czym podbiegł do niego, oblał go i jego samochód żrącą substancją i od razu uciekł. Poszkodowany trafił do szpitala karetką pogotowia, doznając chemicznych poparzeń twarzy II stopnia. Od początku było wiadomo, że rany są poważne, a teraz okazało się, że mężczyzna przestał wiedzieć. Szansą na uratowanie jego wzroku jest zaplanowana na piątek 21 stycznia operacja, która odbędzie się w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, gdzie przewieziono poszkodowanego. Twierdzi on, że za atakiem stoi jego szwagier, który ma obwiniać mężczyznę o rozpad małżeństwa z jego siostrą.

Dalsza część tekstu POD WIDEO.

- Pierwsze groźby pod moim adresem wypowiedział w dniu urodzin mojego dziecka - powiedział PAP 49-latek.

Kalisz. 49-latek oblany kwasem stracił wzrok. Napastnik czekał na ulicy

49-latek oblany kwasem stracił wzrok. Policja publikuje WIDEO i prosi o pomoc

Mąż kobiety został zatrzymany w środę 19 stycznia, tymczasem policja w Kaliszu opublikowała na swoim profilu facebookowym nagranie, na którym widać sprawcę oblania kwasem 49-latka. Widać na nim, jak napastnik siada najpierw na barierce i czeka na ofiarę, a później biegnie za nią na drugą stronę ulicy.

- Wszystkie osoby które rozpoznają mężczyznę z nagrania opublikowanego poniżej lub posiadają informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie podkom. Łukaszem Kłosem - nr tel. 47 77 51 307 lub 47 77 51 360 (sekretariat Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego). Istotne dla sprawy informacje można również przekazywać pod numer telefonu 47 77 51 900 – czynny całą dobę - informuje policja w Kaliszu.

Czytaj też: Trzech braci uciekło z miejsca wypadku. Ranna 15-latka. Ważną rolę odegrała matka

Sonda
Czy byliście kiedyś świadkami przestępstwa? Co wtedy zrobiliście?