Kalisz. Miał utuczyć ponad 100 krów, ale wolał je sprzedać. Mężczyzna usłyszał wyrok

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Kalisz. Miał utuczyć ponad 100 krów, ale wolał je sprzedać. Mężczyzna usłyszał wyrok

Sprzedał cudze krowy

Kalisz. Miał utuczyć ponad 100 krów, ale wolał je sprzedać. Mężczyzna usłyszał wyrok

2022-07-25 19:13

Nietypowe zdarzenia na terenie województwa wielkopolskiego. Marcin W. miał przyjąć ponad 100 krów od jednego z producentów mięsa i oddać je po utuczeniu. Mężczyzna postanowił jednak krowy... sprzedać. Sprawa znalazła swój finał w sądzie.

O sprawie poinformowało w poniedziałek (25 lipca) lokalne Radio Poznań. Jak podano, Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał Marcina W. na karę 13 miesięcy bezwzględnego więzienia. Mężczyzna musi też zapłacić 2 tys. zł grzywny i pokryć koszty sądowe. Wyrok nie jest prawomocny. Sprawa ma swój początek w październiku 2019 roku. Radio Poznań podało, że Marcin W. miał przyjąć ponad 100 krów od jednego z producentów mięsa i oddać je po utuczeniu. Mężczyzna krowy jednak sprzedał. Straty – jak wskazano - oszacowano na ponad ćwierć miliona złotych.

- Oskarżony od października 2019 roku do czerwca 2020 roku pomimo wezwań pokrzywdzonego bydła nie oddał, a w połowie 2020 roku zaczął je sukcesywnie sprzedawać. Pieniądze ze sprzedaży prawdopodobnie poświęcił na pokrycie długów prowadzonego przez siebie gospodarstwa i spłatę kredytów – podkreśliła cytowana przez rozgłośnię sędzia Anna Zawiślak.

Z pozwem cywilnym przeciwko mężczyźnie wystąpiła także pokrzywdzona firma.

Sonda
Znasz kogoś, kto stracił pieniądze na rzecz oszustów?
Policja ściga tego oszusta. Wyłudził od seniorki ogromne pieniądze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany