Kalisz. Wsiedli za kółko mimo sądowego zakazu! SUROWA kara dla niecierpliwych kierowców

2020-08-04 12:47 Anna Gołata
Ruda Śląska. Akcja policji na A4. Mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu
Autor: Policja

Na kolejne trzy miesiące stracą prawo jazdy dwaj lekkomyślni kierowcy, zatrzymani do kontroli przez policjantów ruchu drogowego. 26 i 28-latek wsiedli za kierownicę pojazdów pomimo tego, że wcześniej została wydana decyzja administracyjna, o zatrzymaniu ich uprawnień na okres trzech miesięcy.

W miniona sobotę dwóch kierowców, którzy mieli już zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, zostało zatrzymanych do kontroli drogowej przez kaliskich funkcjonariuszy.

ZOBACZ: Koronawirus w Wielkopolsce! GIGANTYCZNY wzrost zakażonych i kolejna ofiara śmiertelna

- Pierwszy z nich, 28-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego stracił prawo jazdy na początku lipca br. Drugiemu z kierowców, 26-letniemu mieszkańcowi województwa śląskiego dokument zatrzymano w maju br. Obaj kierowcy stracili uprawnienia na 3 miesiące w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Przez ten czas mężczyźni nie mogli wsiadać za kierownicę pojazdów - wyjaśnia rzecznik policji.

Zatrzymanie do kontroli drogowej przez policjantów świadczy o tym, że kierujący nie dostosowali się do obowiązujących przepisów. W związku z tym, funkcjonariusze wystąpią do organu wydającego uprawnienia z wnioskiem o wydłużenie okresu zatrzymania dokumentu.

Kierowcy odzyskają prawo jazdy po upływie kolejnych 3 miesięcy.

Koterski jako Gierek. Czy jest podobny do I sekretarza?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.