Kępno: Oferował policjantom nietypową łapówkę. Nie skusili się na wyroby ze świni!

2021-11-23 11:35
Kępno: Oferował policjantom nietypową łapówkę. Nie skusili się na wyroby ze świni!
Autor: policja.gov.pl/ pixabay.com Kępno: Oferował policjantom nietypową łapówkę. Nie skusili się na wyroby ze świni!

37-letni kierowca został zatrzymany do kontroli na drodze krajowej numer 11 w miejscowości Trzebień (pow. kępiński). Okazało się, że był on pijany, ale to nie wszystko. Mężczyzna chciał przekupić policjantów w dosyć nietypowy sposób.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 listopada) w godzinach wieczornych. Policjanci z Kępna zatrzymali na DK 11 w miejscowości Trzebień kierowcę samochodu marki opel. Za kierownicą pojazdu siedział 37-letni mieszkaniec gminy Kluczbork, który ma spore kłopoty. - Podczas kontroli okazało się, że jest on nietrzeźwy w wydychanym powietrzu miał ponad 1,68 promila alkoholu. Ponadto pojazd, którym kierował nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz polisy OC - relacjonuje sierż. sztab. Filip Ślęk z KPP Kępno.

Czytaj też: Poznań. Policjant wrócił z granicy białoruskiej. Reakcja dzieci chwyta za serce. "Wybuch radości, łzy szczęścia i ulgi" [WIDEO]

To jednak nie koniec problemów 37-latka. Mężczyzna chciał wręczyć policjantom łapówkę. - Zaoferował policjantom dużą sumę pieniędzy oraz obiecał dostarczyć wyroby garmażeryjne z tak zwanego „świnio bicia” w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności służbowych - wyjaśnia sierż. sztab. Ślęk.

Tym samym naraził się na jeszcze większą karę. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, ale za wręczenie korzyści majątkowej grozi kara pozbawiania wolności nawet do 10 lat.

Pirat drogowy zaproponował łapówkę. Trafił do celi w Wigilię