Konin: Policjant ZASTRZELIŁ 21-latka. SPRZECZNE opinie biegłych

2020-09-11 9:31
Policjant zastrzelił 21-latka na placu zabaw
Autor: Facebook Policjant zastrzelił 21-latka na placu zabaw

Blisko rok temu na ulicach Konina rozegrał się dramat. 21-letni Adam C. został śmiertelnie postrzelony przez policjanta. Do tej pory trwa śledztwo w tej sprawie. Sprawy nie ułatwia fakt, że biegli sądowi nie są zgodni w kwestii tego jak dokładnie zginął młody mężczyzna.

Portal tvn24.pl dotarł do nowych faktów w sprawie postrzelenia Adama C. na ulicach Konina. Do tej pory nie przesłuchano policjanta, który oddał strzał, a biegli sądowi są poróżnieni. Dwóch stwierdziło, że 21-latka postrzelono w klatkę piersiową, a jeden twierdzi, że strzał został oddany w plecy. Sprzeczne opinie są o tyle dziwne, że tylko na plecach mężczyzny znaleziono ślady po wystrzale z broni palnej.

Prokuratura z Łodzi informuje, że śledztwo w tej sprawie wciąż jest w toku. Nie należy spodziewać się szybkiego rozwiązania sprawy.

Przypomnijmy, że do dramatu doszło 14 listopada 2019 roku na osiedlu Wyszyńskiego w Koninie. Funkcjonariusze chcieli wylegitymować grupę trzech mężczyzn (21-latka i dwóch 15-latków). W pewnym momencie jeden z nich zaczął uciekać. To był 21-letni Adam C. Do tej pory nie wiadomo, co tak naprawdę wydarzyło się między mężczyzną, a policjantem. Jedna z wersji mówi, że Adam C. chciał zaatakować funkcjonariusza i dlatego ten oddał strzał.

Czytaj też: Pogrzeb 21-latka w Koninie. Tak żegna go rodzina. „Kochanemu Adasiowi...”

Zastrzelił żubra, bo pomylił go... z DZIKIEM! Ile mu grozi? [DRASTYCZNE ZDJĘCIA].