Koronawirus w Wielkopolsce! GIGANTYCZNY wzrost zakażonych i kolejne ofiary śmiertelne

2020-08-06 10:51 Anna Gołata
Koronawirus w Polsce: Lista czerwonych powiatów. Tutaj sytuacja jest najgorsza
Autor: Marcin Gadomski/SE Koronawirus w Wielkopolsce! GIGANTYCZNY wzrost zakażonych i kolejne ofiary śmiertelne

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażeń COVID-19 w naszym kraju. Tym samym liczba chorych wzrosła do 49 515. Na liście są także osoby pochodzące z naszego regionu!

Koronawirus w Polsce

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem. O godzinie 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia w naszym kraju.

- Mamy 726 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (137), małopolskiego (118), mazowieckiego (107), wielkopolskiego (89), dolnośląskiego (39), łódzkiego (39), podkarpackiego (33), świętokrzyskiego (30), pomorskiego (29), opolskiego (25), zachodniopomorskiego (19), podlaskiego (17), lubelskiego (13), warmińsko-mazurskiego (12), kujawsko-pomorskiego (11) i lubuskiego (8) - czytamy na Twitterze.

Resort zdrowia przekazał także przykre informacje - zmarło osiemnaścioro pacjentów, w tym mieszkańcy naszego regionu.

- Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w szpitalu jednoimiennym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarł 43-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kępińskiego, a w Wojewódzkim Szpital Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej Curie w Zgierzu z powodu Covid-19 zmarła 56-letnia kobieta, mieszkanka powiatu kaliskiego - wyjaśnia Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Koronawirus w Wielkopolsce

W naszym regionie do tej pory odnotowano 4230 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 202 osoby zmarły, a 2802 wyzdrowiało.

Seks na wieży widokowej w Świętnie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.