Kradzież rozbójnicza w markecie. Łupem padł drogi alkohol

i

Autor: KPP Kępno Kradzież rozbójnicza w markecie. Łupem padł drogi alkohol

Kradzież rozbójnicza w markecie pod Kępnem. Łupem padł drogi alkohol

2022-05-24 14:21

Przerażające sceny w Mianowicach (pow. kępiński) w Wielkopolsce. W jednym z marketów doszło do kradzieży rozbójniczej przy użyciu noża. W sprawie zatrzymano obywatela Gruzji.

Do zdarzenia doszło w środę (4 maja) około godz. 17:00. Policjanci z Kępna otrzymali zgłoszenie, że w jednym z marketów w Mianowicach doszło do kradzieży alkoholu o łącznej wartości prawie dwóch tysięcy złotych. Sprawcą był obywatel Gruzji, który podczas próby zatrzymania przez ochronę sklepu wyciągnął nóż. Mężczyzna uciekł, a sprawą zajęli się policjanci. - Podjęto szeroko zakrojone działania na terenie kilku województw mające na celu zatrzymanie mężczyzny. Zabezpieczono monitoringi, dowody i przesłuchano wielu świadków tego zdarzenia. Po wnikliwej i dokładnej analizie zabezpieczonego materiału ustalono sprawcę, którym okazał się być 26-letni obywatel Gruzji na co dzień mieszkający we Wrocławiu - relacjonuje sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP w Kępnie.

26-latka zatrzymano 16 maja, po czym został doprowadzony do prokuratury w Kępnie. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej za co grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Ponadto sąd przychylił się do wniosku prokuratora i wobec oskarżonego został zastosowany tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Poranna kradzież w sklepie koło Torunia. Rozpoznajesz sprawców?