Książka z dostawą do domu! Świetna akcja biblioteki w Kaliszu

2020-07-31 15:35 Anna Gołata
Książka z dostawą do domu! Świetna akcja biblioteki w Kaliszu
Autor: pixabay.com

Ruszył długo wyczekiwany projekt „Tom w dom”. To nowy pomysł kaliskiej biblioteki, polegający na dostarczaniu książek do domów tych czytelników, którzy ze względu na ograniczoną mobilność nie mogą osobiście odwiedzać placówki!

- Kaliszanie chętnie wypożyczają i czytają książki, niestety nie każdy ma możliwość, by dotrzeć do biblioteki, dlatego powstał "Tom w dom". Cieszę się, że możemy pomóc osobom, które chciałyby korzystać z księgozbiorów, a nie mogą z uwagi na chorobę lub niepełnosprawność  - mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

ZOBACZ: Wilkowice: Potężna eksplozja uszkodziła sprzęt strażacki! Ktoś WYSADZIŁ bankomat przy remizie

„Tom w dom” to nowy projekt kaliskiej biblioteki, polegający na dostarczaniu książek do domów tych czytelników, którzy ze względu na ograniczoną mobilność spowodowaną wiekiem, niepełnosprawnością lub dłuższą chorobą, a także opieką nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, nie mogą osobiście odwiedzać placówki.

Przemieszczanie się osób dostarczających wypożyczone książki do domów czytelników ułatwią dwa rowery, które wspólnie kupili Miasto Kalisz i Miejska Biblioteka Publiczna.

Osoby, które kwalifikują się do wzięcia udziału w projekcie, mogą zgłosić się telefonicznie lub mailowo do filii MBP, w której otrzymały legitymację.

Szczegółowy regulamin, dotyczący nowej usługi, będzie dostępny na stronie internetowej MBP oraz we wszystkich filiach.