Miał z nią spędzić resztę życia. Ostatecznie wybrał samotność, ale zabrał jej pół miliona!

i

Autor: _Alicja_/cc0/Pixabay.com Mieszkanka Krotoszyna w Wielkopolsce stracił blisko 0,5 mln zł, bo uwierzyła, że spędzi resztę życia z amerykańskim żołnierzem

Oszustwo na wielką skalę

Miał z nią spędzić resztę życia. Ostatecznie wybrał samotność, ale zabrał jej pół miliona!

2022-08-14 22:32

Mieszkanka Krotoszyna w Wielkopolsce stracił blisko 0,5 mln zł, bo uwierzyła, że spędzi resztę życia z amerykańskim żołnierzem. Oszust wmówił poszkodowanej, że stacjonuje w Syrii, opowiadając jej przy okazji zmyślone historie ze swojego życia. Przekonywał ją, że chce zakończyć służbę i osiąść w Polsce, by zamieszkać razem z nią. Namówił ją, by przelała mu pieniądze.

Miał z nią spędzić resztę życia. Ostatecznie wybrał samotność, ale zabrał jej pół miliona!

Prawie pół miliona zł przelała amerykańskiemu żołnierzowi, a tak naprawdę oszustowi, który się za niego podawał, mieszkanka Krotoszyna w Wielkopolsce. Kobieta uwierzyła we wszystko, co jej opowiadał przez internet, tj. że pełni misję w Syrii, ale przygotowuje się do zakończenia służby wojskowej, by osiedlić się w Polsce, gdzie miał spędzić resztę życia właśnie z nią; i inne zmyślone historie. Także w taką, że jego odprawa po odejściu z wojska wyniesie 1 mln dolarów, ale trzeba opłacić paczki z przesyłką, co poszkodowana zrobiła kilkoma przelewami, tracąc ostatecznie ogromną sumę. - Gdyby nie pracownik banku, który powiadomił policję, kobieta zadłużałaby się coraz bardziej. W wyniku oszustwa 63-latka straciła całe oszczędności swojego życia – prawie pół miliona złotych - mówi PAP starszy aspirant Piotr Szczepaniak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Czytaj też: 19-latek nie żyje, dwie osoby ranne! 18-latka z peugeota dachowała pod Kaliszem

Krzysztof Rutkowski odnajdzie warte krocie zegarki biznesmena? Mężczyzna został ogłuszony i skrępowany. Daje 10 tysięcy złotych nagrody!
Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?