Na co pozwalał biskup Janiak? Będzie WAŻNA wizytacja prosto z Watykanu!

2020-06-30 8:23 BM
Biskup Edward Janiak
Autor: REPRODUKCJA: PRZEMYSŁAW SZYSZKA/SUPER EXPRESS "Zabawa w chowanego". Biskup z Kalisza w sobotę udzieli ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH!

Ciąg dalszy sprawy biskupa Edwarda Janiaka. Wszystkie jego zaniechania zostaną dokładnie sprawdzone. Ważne informacje w tej sprawie przekazał nuncjusz apostolski w Polsce. W najbliższym czasie w seminarium duchownym diecezji kaliskiej dojdzie do wizytacji.

Nie milkną echa w sprawie Edwarda Janiaka. Tym razem najnowsze informacje przekazał nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. W wyższym seminarium duchownym diecezji kaliskiej odbędzie się wizytacja.

- Kongregacja ds. Duchowieństwa zarządziła wizytację apostolską w wyższym seminarium duchownym diecezji kaliskiej. Obowiązki wizytatora apostolskiego powierzyła abp. Stanisławowi Gądeckiemu, metropolicie poznańskiemu - poinformował nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Wizytacja to pokłosie m.in. artykułu w katolickim piśmie "Więź". Opisano tam, że w lutym 2018 roku do nuncjatury trafiła skarga na działania biskupa Janiaka. W artykule znajdują się zarzuty rektora kaliskiego seminarium wobec biskupa Janiaka, który tolerował wykorzystywanie seksualne małoletnich oraz homoseksualizmu.

Czytaj też: Podejrzewali udar, a on był kompletnie pijany! Biskup Janiak z Kalisza znowu SZOKUJE

Wielkie zamieszanie wokół Edwarda Janiaka trwa od kilku tygodni. Wszystko zaczęło się od filmu "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich, gdzie pokazano go jako hierarchę, który tuszuje pedofilię w kościele. Ostatecznie biskup Janiak stracił swoją pozycję i administratorem apostolskim został tam abp Grzegorz Ryś.

Groby polskich homoseksualistów. Niezapomniani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.