O krok od tragedii w Lesznie! Pirat drogowy omal nie potrącił matki z dzieckiem

2020-06-30 14:30 AGO
O krok od tragedii w Lesznie! Pirat drogowy omal nie potrącił matki z dzieckiem
Autor: KPP w Lesznie

Przypomnijmy - przed miesiącem leszczyńska policja opublikowała komunikat, prosząc o pomoc w ustaleniu świadków i sprawcy niebezpiecznej sytuacji drogowej na ulicy Mickiewicza w Lesznie. - Dziś już wiadomo kim był pirat drogowy. Mundurowi skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu - wyjaśnia rzecznik policji.

Do zdarzenia doszło 18 maja przed godz. 16.00 w Lesznie na ul. Mickiewicza. To wtedy młoda kobieta wraz ze swoim 3-letnim synkiem idąc od strony supermarketu w kierunku parku zbliżyła się do oznakowanego przejścia dla pieszych. do sądu.

Super Raport 30 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Na ten widok na prawym pasie jezdni, jadąc od strony ronda Solidarności w kierunku ronda Kombatantów, zatrzymała się kierująca samochodem udzielając pieszym pierwszeństwa, aby oboje mogli w bezpieczny sposób przejść na drugą stronę jezdni. Kiedy matka z chłopcem byli na środku przejścia zmuszeni byli uciekać z drogi, aby uniknąć najechania przez kierowcę samochodu poruszającego się dynamicznie lewym pasem jezdni - wyjaśnia Monika Żymełka, rzecznik policji.

W trakcie kilku tygodni policjanci przesłuchali świadków zdarzenia oraz między innymi dotarli do zapisów monitoringu, które pomogły ustalić tożsamość nieodpowiedzialnego kierowcy.

ZOBACZ: O krok od tragedii w Wielkopolsce! Rozpędzony kierowca STARANOWAŁ przystanek autobusowy!

Dziś już wiadomo, że był nim 62-letni mieszkaniec Leszna. Mężczyzna wyprzedzał lewym pasem ciąg pojazdów, kiedy rozpędzony wjechał fordem na przejście, na którym znajdowała się matka z dzieckiem.

Policjanci z referatu ds. wykroczeń ogłosili 62-latkowi zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Sprawa została już skierowana do sądu.