Ostrów Wielkopolski. 14-latek zmarł w szpitalu. Kim był chłopiec?

2021-11-19 16:15
Łóżko w szpitalu w Ostrowie Wlkp. jest puste. 14-latek nie żyje
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Ostrów Wielkopolski. 14-latek zmarł w szpitalu. Kim był chłopiec? / Zdjęcie ilustracyjne

Ostrów Wielkopolski. Śmierć 14-letniego chłopca w ostrowskim szpitalu wstrząsnęła całą Polską. Nastolatek miał dodatni wynik testu na koronawirusa, wcześniej był leczony na infekcję górnych dróg oddechowych. Kim był zmarły? Sprawdzamy, co na ten moment wiemy o ofierze.

Ostrów Wielkopolski: Nie żyje 14-latek. Był zakażony koronawirusem

W piątek (19.11.2021) dotarły do nas fatalne informacje ze szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Nie żyje 14-letni chłopiec, u którego wykryto koronawirusa. Jego śmierć wstrząsnęła czytelnikami, m.in. z racji na wiek zmarłego. Czwarta fala COVID-19 zalewa nasz kraj i Polacy coraz bardziej obawiają się o swoje zdrowie. Nic więc dziwnego, że tego typu informacje dają bardzo do myślenia odbiorcom. Warto wiedzieć, że pacjent trafił do ostrowskiego szpitala w czwartek. Jego stan od początku był określany jako ciężki. Nasi dziennikarze sprawdzili, co wiemy o ofierze. Dalszy ciąg materiału pod naszą sondą. Zachęcamy do głosowania!

Czytaj więcej o sprawie: Zmarł 14-letni chłopiec zakażony koronawirusem. Koszmar w Ostrowie Wielkopolskim

Sonda
Jak myślisz, kiedy pandemia koronawirusa się skończy?

14-latek zmarł w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Kim był?

Śmierć 14-latka z Ostrowa Wielkopolskiego wstrząsnęła nie tylko województwem wielkopolskim. Wiemy na pewno, że chłopiec leczył się infekcję górnych dróg oddechowych. W czwartek (18.11.2021) trafił on w stanie ciężkim na oddział pediatryczny. Jego stan wciąż się pogarszał, więc medycy przekazali go na OIOM - informuje TVN 24. 14-latek na pewno nie był zaszczepiony. Podejrzewano u niego sepsę. Test na koronawirusa dał wynik pozytywny

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze naszego portalu - 14-latek był uczniem Szkoły Podstawowej w Wierzbnie (powiat ostrowski, gmina Odolanów). Placówka jest teraz w żałobie. Rodzinie i bliskim chłopca składamy wyrazy głębokiego współczucia. Do sprawy będziemy wracać w naszym lokalnym serwisie.

W piątek (19.11.2021 r.) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 23 242 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. 1941 z nich odnotowano na terenie województwa wielkopolskiego. Zmarło 7 osób z regionu.

QUIZ. Proktolog, dermatolog… Czym zajmuje się ten lekarz? W połowie polegniesz

Pytanie 1 z 18
Lekarz posiadający specjalizację z leczenia chorób płuc to:
Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa