Owoc bocianiej miłości przyszedł na świat. "Ale słodziak"

2022-05-18 10:28
Owoc bocianiej miłości przyszedł na świat. Ale słodziak
Autor: Bociany z Przygodzic - screen z nagrania Owoc bocianiej miłości przyszedł na świat. "Ale słodziak"

Wielka radość w najsłynniejszym bocianim gnieździe w Przygodzicach! Bociania para doczekała się potomka, bo właśnie wykluł się pierwszy bociek. To pozytywny finał historii z dreszczykiem, ponieważ w tym roku bocianica zniosła cztery jaja, ale z powodu ataków innej pary bocianów dwa straciła.

To gniazdo znają chyba wszyscy wielbiciele bocianów. Od 2006 roku można oglądać ptaki w Przygodzicach dzięki transmisji w internecie. Nad gniazdem umieszczone są kamery i wystarczy tylko wejść na stronę projektu i już można podglądać bociani świat. Projekt obserwacji gniazda bocianów białych odbywa się w ramach programu Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i jest częścią monitoringu i ochrony bociana białego na terenie Południowej Wielkopolski. Bociany można oglądać dzięki kamerom na podczerwień także w nocy na stronie internetowej.

ZOBACZ: Chwila gry wstępnej, a potem szybki numerek. Tak wyglądają bocianie igraszki

Bocianie Big Brother spod Ostrowa przyniosło w tym roku swoim widzom chwile grozy. Para bocianów, która złożyła cztery jajka była bardzo często atakowana przez intruzów. Obce bociany chciały przejąć gniazdo. Dochodziło do regularnych wojen. Ani Przygoda, ani Dziedzic (tak co roku nazywane są bociany w przygodzickim gnieździe) nie zamierzali odpuścić. Efekt? Dwa jaja zostały uszkodzone. Na szczęście we wtorek na świecie pojawił się pierwszy pisklak! - Ale słodziak - piszą internauci i czekają już na drugiego malucha.

Sonda
Czy podglądałaś/eś kiedykolwiek życie bocianów?
Bociany wracają do domu! Pojawiły się na Podkarpaciu