Przez kilka lat okradał groby w Wielkopolsce! Wpadł przez... grób ojca

i

Autor: pixabay.com

Mężczyzna usłyszał zarzuty

Przez kilka lat okradał groby w Wielkopolsce! Wpadł przez... grób ojca

2023-02-20 14:03

Sześć lat okradał wielkopolskie cmentarze, a zdradził go grób ojca! Ta historia wydarzyła się naprawdę. 39-letni mieszkaniec Jaraczewa usłyszał zarzuty okradania grobów. Jak poinformował Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, do sądu właśnie trafił akt oskarżenia. Szczegóły w artykule.

Przez 6 długich lat mężczyzna spod Jarocina jeździł od cmentarza do cmentarza w Wielkopolsce i okradał groby. Kradł wszystko: wiązanki, znicze, kwiaty, porcelanowe doniczki, aniołki, lampiony. W końcu wpadł, bo policjanci na jednym z grobów w Jarocinie odnaleźli przedmiot, ukradziony wcześniej z innego nagrobka. Po nitce do kłębka dotarli do złodzieja. Podczas przeszukania w jego domu znaleźli inne kradzione przedmioty. Mężczyzna przyznał się, że jest cmentarną hieną, niektóre ozdoby sprzedawał, inne lądowały na grobie jego taty.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Jarocinie. Jak przekazał prokurator Meler, mężczyzna chce dobrowolne poddać się karze. Chciałby usłyszeć wyrok siedmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Chciałby też zwrócić pieniądze osobom, które okradł.

Sonda
Zostałeś kiedyś okradziony?
Policjanci ze Wschowy ścigają 21-latka poszukiwanego do odbycia kary
Nasi Partnerzy polecają