Żebry

i

Autor: Shutterstock Żebry

Zabierali wszystkie pieniądze

Przywieźli go z zagranicy i zmuszali do żebrania pod marketami! W Polsce zrobili z niego niewolnika!

2022-10-06 11:57

Kaliscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o handel ludźmi. To obywatele Mołdawii, którzy swoją ofiarę przywieźli z zagranicy i zmuszali do żebrania pod sklepami. W czwartek sąd zdecydował o objęciu zatrzymanych aresztem.

W poniedziałek kaliscy policjanci otrzymali informację, że pod jednym z marketów znajduje się osoba niepełnosprawna, która jest zmuszana do żebractwa. Już na miejscu policjanci ustalili, że pokrzywdzony to 50-letni obywatel Łotwy. Z jego relacji wynikało, że przebywa na terenie Polski od kilku miesięcy i jest zmuszany do żebrania pod różnymi marketami. Wszystkie pieniądze, przekazywał 49-letniemu obywatelowi Mołdawii, który przywiózł go na teren naszego kraju i zmuszał do żebractwa.

Obywatele Mołdawii zajmowali się handlem ludźmi

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby związane z tą sprawą. Zatrzymani to 23-letni mężczyzna oraz 43-letnia kobieta, również obywatele Mołdawii.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. Zatrzymani usłyszeli dziś zarzuty handlu ludźmi. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu złożyła do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W czwartek sąd przychylił się do tego wniosku. Mołdawianie najbliższe 3 miesiące spędzą w zamknięciu.

Zabił swoją partnerkę