Rozpędzona SZPULA wpadła z impetem na skrzyżowanie! Kierowcy w panice [WIDEO]

2020-11-20 11:22 ago mrok
Rozpędzona SZPULA wpadła z impetem na skrzyżowanie! Kierowcy w panice [WIDEO]
Autor: kadr z nagrania Kalisz24.info/YouTube Rozpędzona SZPULA wpadła z impetem na skrzyżowanie! Kierowcy w panice [WIDEO]

To mogło skończy się tragicznie! Wczoraj (19 listopada) z przyczepy samochodu technicznego firmy energetycznej wypięła się szpula z kablem. Nim kierowca pojazdu zorientował się, że zgubił swój ładunek, zwój kabli pędził już w stronę prawidłowo jadących aut. Nagranie z całego zdarzenia mrozi krew w żyłach!

Do zdarzenia doszło wczoraj (19 listopada) ok. godz. 7 przed skrzyżowaniem al. Gen. Sikorskiego z al. Wojska Polskiego w Kaliszu. Z jadącego auta wypięła się potężna szpula z przewodem. Kierowca próbował zatrzymać rozpędzony zwój i ostrzegać pozostałych uczestników ruchu przed nadciągającym niebezpieczeństwem.

Rolka wjechała z dużą prędkością na skrzyżowanie. Na szczęście nie doszło do zderzenia z żadnym z aut, ale część kierowców musiała zjeżdżać jej z drogi.

Portal Kalisz 24 dotarł do nagrań z miejskiego monitoringu:

Sprawą toczącej się przez miasto rolki - zajęła się już policja. - Podejmujemy czynności wyjaśniające dotyczące tego zdarzenia w sprawie o wykroczenie - mówi se.pl Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskiej policji.

Zarząd Dróg przekaże policji monitoring i na tej podstawie policjanci ustalą, czy rolka się sama stoczyła, czy ktoś popełnił jakiś błąd.

Pochowali ojca w worku