Roztrzęsiony ojciec BŁAGAŁ o ratunek dla swojego dziecka! Pomoc przyszła w ostatniej chwili

2020-09-21 11:54 AGO
Dziecko uwięzione w aucie! Matka zostawiła w środku kluczyki
Autor: Pixabay.com Roztrzęsiony ojciec BŁAGAŁ o ratunek dla swojego dziecka! Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Policjanci z Jarocina, wspólnie z mundurowymi ze Środy Wielkopolskiej i Poznania, ponad 70 km pilotowali samochód, w którym znajdowało się 10-miesięczne dziecko. Mundurowych o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala poprosił ojciec chorego dziecka.

Do zdarzenia doszło w czwartek popołudniu.

- Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zadzwonił roztrzęsiony mężczyzna prosząc o pomoc w przedostaniu się przez korki na jednej z ulic Jarocina. Ojciec wiózł swoim samochodem 10-miesięczne dziecko, które musiało jak najszybciej dotrzeć do szpitala w Poznaniu. Życie dziecka było zagrożone - wyjaśnia rzecznik.

ZOBACZ: Malutki chłopczyk WBIEGŁ pod koła auta! Gdzie była jego mama?!

Dyżurny nie zastanawiał się ani chwili. Na miejsce natychmiast wysłał policjantów Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego, którzy znajdowali się najbliżej podanego adresu. Policjanci wskazany samochód zauważyli na łączniku obwodnicy Jarocina. Policjanci zapewnili bezpieczny i szybki przejazd samochodu, w którym znajdowało się wymagające pilnej i ratującej życie pomocy medycznej dziecko, do Nowego Miasta nad Wartą.

W tym samym czasie dyżurny jarocińskiej jednostki skontaktował się ze Stanowiskiem kierowania w KPP Środa Wielkopolska i Komendą Miejską Policji w Poznaniu informując o zaistniałej sytuacji. Dzięki temu w Nowym Mieście na prowadzony przez policjantów samochód czekał już patrol ruchu drogowego na motocyklach, który doprowadził bezpiecznie rodzinę do granic powiatu poznańskiego. Tam czekał już patrol poznańskiej policji, który zapewnił szybki i bezpieczny przejazd na trasie do szpitala w Poznaniu.

Dzięki wspólnym działaniom trzech jednostek rodzice z maleństwem dotarli do szpitala na czas.

Przez sąsiadów spalił się nasz dom

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.