Skruszony ksiądz przyznał się do MOLESTOWANIA dziecka! Wstrząsające wyznania [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-03-02 11:34 mrok

Przed pleszewskim Sądem Rejonowym stanął dziś (2 marca) ks. Arkadiusz H. - jeden z czarnych charakterów filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”. W filmie ujawniono jego pedofilskie zachowania. Po długim i żmudnym prokuratorskim śledztwie ksiądz został oskarżony o molestowanie Bartłomieja Pankowiaka! Nie tylko okazywał nadmierne zainteresowanie dzieckiem i sympatię, ale przede wszystkim całował, dotykał, kazał się masturbować, a na koniec kupował prezenty za milczenie. Wiadomo, że skrzywdził więcej dzieci, ale przestępstwa się przedawniły. Jego zachowanie na sali sądowej było wstrząsające. Ksiądz wypowiedział słowa, na które jego ofiara długo czekała. Szczegóły w artykule.

Ksiądz Arkadiusz H., jeden z czarnych charakterów filmu „Zabawa w chowanego” braci Sekielskich molestował Bartłomieja Pankowiaka od września 1998 roku do maja 2000 i zamienił jego życie… w piekło. To wtedy ojciec chłopaka był organistą na parafii ks. Arkadiusza H. - Jako przyjaciel domu, często u nas bywał - tłumaczył na sali rozpraw Bartłomiej Pankowiak. - Ja i mój brat byliśmy dla niego łakomym kąskiem, żeby zaspokajać swoje potrzeby seksualne - dodawał. Początkowo niewinne spotkania przeradzały się w coś zupełnie innego. - Okazywał mi miłość, ale ta miłość była fałszywa. Całował mnie z języczkiem, dotykał moich miejsc intymnych, sadzał na kolanach - opowiadał przejęty mężczyzna i dodawał, że czujność jego rodziców był uśpiona. - W mojej psychice doszło do zmian - mówił smutno.

Ksiądz słuchał tych wspomnień ze spuszczoną głową. Gdy wstał, wypowiedział ważne dla swojej ofiary słowa: - Przyznaję się. Z głębi serca pokornego chciałbym bardzo przeprosić Bartłomieja Pankowiaka. Mam świadomość i poczucie ogromnej szkody, jaką przez swoją słabość ludzką i nieudolność i grzeszność dokonałem. Proszę o wybaczenie.

CZYTAJ: Kim jest ksiądz z filmu Sekielskich z historii synów organisty? "Czułem księdza erekcję"

Skruszony ksiądz przyznał się do MOLESTOWANIA dziecka! Wstrząsające wyznania

Ksiądz Arkadiusz H., był między innymi kapelanem szpitala w Kaliszu, a także  proboszczem kilku parafii m. in. w Sycowie, Chwaliszewie i Pleszewie. Tam, gdzie się pojawiał, szukał swoich ofiar. Niestety były to… DZIECI. Nie za wszystkie Arkadiusz H. odpowiedział przed sądem, ponieważ część się przedawniła.

Sekielskim udało się dowieść, że o zachowaniach księdza była informowana Kuria Diecezjalna w Kaliszu. Wówczas jedyne co zrobiono, to przeniesiono go do innej parafii. Pod adresem biskupa Edwarda Janiaka, który kierował kurią, pojawiły się zarzuty o tuszowaniu sprawy. Sprawę wyjaśnia Stolica Apostolska. Biskup do czasu zakończenia postępowania został zmuszony do opuszczenia diecezji kaliskiej. Ksiądz Arkadiusz H. został suspendowany przez biskupa kaliskiego. Ma zakaz sprawowania posługi kapłańskiej, a także noszenia stroju duchownego.