Tajemniczy biznesem z Wielkopolski najbogatszym Polakiem! Jego majątek robi wrażenie

i

Autor: Łukasz Świerczewski, CC BY-SA 4.0/ pixabay.com Tajemniczy biznesem z Wielkopolski najbogatszym Polakiem! Jego majątek robi wrażenie

Tajemniczy biznesmen z Wielkopolski najbogatszym Polakiem! Jego majątek robi wrażenie

2022-06-28 9:55

Poznaliśmy ranking 100 najbogatszych Polaków według "Wprost". Na pierwszym miejscu plasuje się biznesmen z Krotoszyna (woj. wielkopolskie). Mowa o Tomaszu Biernackim, czyli właścicielu marketów Dino.

Najbogatszy Polak mieszka w Wielkopolsce

Każdego roku "Wprost" publikuje ranking najbogatszych Polaków. W czołówce od kilku lat znajdują się te same osoby. Zmiana nastąpiła na pierwszym miejscu, które zajął Tomasz Biernacki. Majątek biznesmena z Krotoszyna szacowany jest na 15,3 miliarda złotych. W zestawieniu wyprzedził on Michała Sołowowa (11,1 mld zł) i Zygmunta Solorza (10,0 mld zł).

Tuż za podium plasują się dzieci Jana Kulczyka. Jego córka Dominika ma majątek w wysokości 8,5 mld złotych, a syn Sebastian 7,0 mld zł.

CZYTAJ: Alimenciarz z Wielkopolski rekordzistą! Ma potężny dług

Tomasz Biernacki. Kim jest najbogatszy człowiek w Polsce?

Tomasz Biernacki ma 49 lat i mieszka w Krotoszynie. To on jest właścicielem marketów Dino. W internecie nie ma jego zdjęć ani też informacji na temat życia prywatnego. W poprzednim roku Biernacki zajmował drugie miejsce w rankingu "Wprost" z majątkiem 13,1 miliarda złotych.

Sonda
Czy zazdrościsz najbogatszym Polakom?
Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?