To pierwsze takie miejsce w Wielkopolsce. W Krotoszynie otwarto punkt szczepień powszechnych

To pierwsze takie miejsce w Wielkopolsce. W Krotoszynie otwarto punkt szczepień powszechnych
Autor: Wielkopolski Urząd Wojewódzki/ mat. prasowe To pierwsze takie miejsce w Wielkopolsce. W Krotoszynie otwarto punkt szczepień powszechnych

W całej Polsce powstają punkty szczepień powszechnych. W Krotoszynie (woj. wielkopolskie) powstał jeden z pierwszych. Jego otwarcie nastąpiło w poniedziałek (19 kwietnia). To pierwszy pilotażowy punkt szczepień powszechnych na terenie woj. wielkopolskiego. Ile osób będzie mogło się tam zaszczepić przeciw COVID-19?

Coraz więcej osób jest szczepionych przeciw COVID-19. W związku z tym w całej Polsce powstają punkty szczepień powszechnych. W Krotoszynie powstał pierwszy w Wielkopolsce taki punkt. Będzie on mógł zaszczepić dziennie 520 osób przez zespoły szczepienne z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie. Z przeprowadzonych przez Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ analiz wynika, że powiat krotoszyński, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych punktów szczepień, potrzebuje powyżej 25 tygodni na zaszczepienie całej swej populacji mieszkańców. To najniższy ze wskaźników w Wielkopolsce.

- Dzisiejsze otwarcie pilotażowego punktu szczepień powszechnych w Krotoszynie jest dowodem na to, że realizacja Narodowego Programu Szczepień przyspiesza. To także potwierdzenie dobrej współpracy z samorządem powiatowym i gminnym dla dobra wszystkich mieszkańców Wielkopolski - powiedział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje, że w regionie będą otwierane kolejne punkty szczepień powszechnych. Ma ich być blisko 70.

- Przez ostatnie 15 miesięcy skupiliśmy się na walce z COVID-19, organizacją miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem oraz zapewnieniem wszystkim Wielkopolanom bezpieczeństwa. Teraz nadeszła pora na kolejny etap, etap pełen nadziei, ponieważ szczepienia są właśnie szansą na powrót do normalności - powiedziała podczas konferencji prasowej dyrektor wielkopolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ Agnieszka Pachciarz.

W otwarciu uczestniczyli wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, dyrektor wielkopolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ Agnieszka Pachciarz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Krotoszynie Iwona Wiśniewska, burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, starosta krotoszyński Stanisław Szczotka oraz lokalni parlamentarzyści - Katarzyna Sójka, Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński oraz dyrektor biura poselskiego europoseł Andżeliki Możdżanowskiej - Anna Lis.

Otwarcie Pilotażowego Punktu Szczepień w Żarach