Koronawirus. Cała prawda o pacjentach w szpitalu tymczasowym w Poznaniu!

2021-04-19 13:05 bm
Szpital tymczasowy na MTP
Autor: UMP

Trwa walka z trzecią falą pandemii koronawirusa. W ostatnich dniach do szpitali w całej Polsce trafiało bardzo dużo pacjentów, którzy potrzebowali specjalistycznej pomocy. Trudna sytuacja była m.in. w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jak dzisiaj wygląda tam sytuacja? Zdradzamy całą prawdę.

Trzecia fala pandemii koronawirusa jest bardzo dramatyczna. W ostatnich tygodniach notowaliśmy w Polsce nowe rekordy zakażeń i zgonów. Także w szpitalach był problem, bowiem w wielu placówkach zaczęło brakować wolnych łóżek i respiratorów. Na szczęście od kilku dni sytuacja się stabilizuje.

W Poznaniu na pierwszym froncie walki z COVID-19 są Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia oraz szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jak wygląda sytuacja w tej drugiej placówce?

- W Szpitalu Tymczasowym MTP jest wolnych około 100 łóżek - zdradzają przedstawiciele Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego, który koordynuje placówkę.

Przekazali oni także kilka statystyk. Wynika z nich, że średni pobyt pacjenta w Szpitalu to 9,5 dnia, a 60% stanowią mężczyźni. Ponadto średni wiek pacjenta to 61 lat. Okazuje się, że tylko 8 procent z nich to osoby powyżej 80 lat. W ostatnim czasie mówiło się, że do szpitali trafia wiele młodych osób. W placówce na MTP zaledwie 3 procent to pacjenci poniżej 30. roku życia.

Koronawirus w Wielkopolsce

Jak wygląda sytuacja w województwie wielkopolskim? W poniedziałokwym (19 kwietnia) raporcie czytamy, że w Wielkopolsce chorobę potwierdzono u 720 osób. Niestety, odnotowano także kolejne zgony w regionie. Zmarły 43 osoby. W całej Polsce potwierdzono 7 283 nowych przypadków i 101 zgonów.

Dr Grzesiowski: Smog wspomaga rozprzestrzenianie się koronawirusa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE