Wielkanoc w czasie koronawirusa. Ksiądz z Turska poświęci pokarmy z kabrioletu!

i

Autor: Emilia_Baczynska/pixabay.com

Wielkanoc w czasie koronawirusa. Ksiądz z Turska poświęci pokarmy z kabrioletu!

2020-04-07 11:27

Nie tak mieliśmy celebrować nachodzącą Wielkanoc. Wszystko przez koronawirusa, który sparaliżował całą Polskę oraz pokrzyżował dotychczasowe plany. Nietypowe rozwiązanie z tej trudnej sytuacji wymyślił Kustosz Sanktuarium Maryjnego w wielkopolskim Tursku, ks. Piotr Górski, który będzie święcił pokarmy z kabrioletu!

Wszystko zaczęło się od postu, który ks. Piotr Górski zamieścił na swoim profilu społecznościowym. - Gdyby ktoś miał cabrioleta pożyczyć na poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę byłbym wdzięczny - napisał duchowny.

Jak wyjaśnia Wirtualna Polska, na ogłoszenie zareagowało aż pięciu parafian - właścicieli tego typu pojazdów. - Wybrałem największego, bo potrzebuję dużo miejsca – wyjaśnił ksiądz.

Pierwotnie ksiądz planował stanąć przed plebanią i święcić przejeżdżających parafian ze święconkami. - Ale pomyślałem, że to przecież ja mogę pojechać do ludzi i święcić w bezpiecznej odległości – mówi.

Jak informuje ksiądz, poświęcenie pokarmów zacznie w Wielką Sobotę o godz. 10 od Bielaw przez Wielką Wieś, Pleszówkę, Podborek, Bogusław Bogusławice, Turowy, Małą Wieś, Kwiatów, Kramy a skończy na wsi Podlesie.

KoronawirusRaport: Łódź 07.04
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany