Wielkopolska. Nie żyje człowiek potrącony przez pociąg. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia

Wielkopolska. Nie żyje mężczyzna potrącony przez pociąg. Wstrzymany ruch na linii Poznań - Wrocław
Autor: analogicus/cc/pixabay Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna z miejscu niedozwolonym wtargnął na tory, został potrącony przez pociąg i zginął na miejscu.

Dzisiaj (22 kwietnia) w okolicy miejscowości Bojanowo (pow. rawicki) doszło do śmiertelnego potrącenia człowieka przez pociąg pasażerski. Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego zdarzenia. Obecnie nie wiadomo jeszcze, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy ofiara zdarzenia planowała popełnienie samobójstwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że osoba postronna wtargnęła na tory w miejscu niedozwolonym. Ruch pociągów na linii Poznań-Wrocław został wstrzymany do odwołania.

Aktualizacja, godz. 18.43

Polska Agencja Prasowa informuje, że ruch pociągów na linii Poznań - Wrocław został wznowiony. Do czasu zakończenia prac przez służby odbywa się on jednak tylko jednym torem. 

Nie żyje mężczyzna potrącony przez pociąg

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, do tragicznego zdarzenia na torach w pobliżu miejscowości Bojanowo (pow. rawicki) doszło dzisiaj (22 kwietnia) około godz. 16.30. Z nieustalonych jeszcze przyczyn, osoba postronna w miejscu niedozwolonym wtargnęła na tory tuż pod nadjeżdżającą maszynę i została przez nią potrącona. Niestety ofiara nie miała szans na przeżycie, zginęła na miejscu zdarzenia. Radiu ELKA podaje, że pod kołami pociągu intercity z Gdyni do Wrocławia zginął mężczyzna. Na miejscu pracują służby, które pod nadzorem prokuratora ustalają przebieg tragicznego zajścia. Obecnie nie wiadomo jeszcze, czy śmierć mężczyzny była wynikiem nieszczęśliwego wypadku, czy też planował on popełnienie samobójstwa. Wyjaśni to specjalna komisja oraz prokuratura.

PRZECZYTAJ: Pogorszenie pogody w Wielkopolsce. IMGW wydało ostrzeżenie

Ze względu na prowadzone przez służby czynności wyjaśniające okoliczności tragedii ruch pociągów na linii Poznań - Wrocław został wstrzymany od odwołania. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. - Pozostajemy w kontakcie z przewoźnikami w sprawie wprowadzenia ewentualnej komunikacji zastępczej. Komunikaty o zmianach w rozkładzie jazdy podawane są też na bieżąco pasażerom na przystankach i stacjach PKP - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK.

ZOBACZ: Ostrów Wielkopolski: 25-latek wpadł z narkotykami. Wszystko dzięki Muszli!

Złodziej alkoholu wybrał fatalne miejsce. Wbiegł z towarem pod radiowóz!