Wjechał z dużą prędkością na skrzyżowanie! "Oba auta obróciły się i znacznie przemieściły"

2022-01-29 8:45
Wjechał z dużą prędkością na skrzyżowanie! Oba auta obróciły się i znacznie przemieściły
Autor: KMP Leszno Wjechał z dużą prędkością na skrzyżowanie! "Oba auta obróciły się i znacznie przemieściły"

Groźny wypadek w rejonie Oporówka (pow. leszczyński) w Wielkopolsce. Na jednym ze skrzyżowań doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierowca jednego z nich kompletnie stracił koncentrację. To mogło skończyć się naprawdę tragicznie!

Do wypadku w rejonie Oporówka doszło w środę (26 stycznia) po godz. 16:00. 44-letnia mieszkanka gminy Krzemieniewo wracała samochodem z pracy do domu. Na skrzyżowaniu dróg powiatowych z całym impetem w bok jej auta uderzył mercedes vito. - Busem kierował 30-letni mieszkaniec Leszna. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa kierującej hondą, nie zatrzymał się przed znakiem STOP, wjechał z dużą prędkością na skrzyżowanie z drogi na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, nie obserwując należycie drogi i ignorując wcześniejsze znaki drogowe - relacjonuje Monika Żymełka, oficer prasowa KPP Leszno.

Cała zdarzenie wyglądało bardzo groźnie. - Zderzenie pojazdów było tak duże, że oba auta obróciły się i znacznie przemieściły. Kierowcy podróżowali sami i byli trzeźwi. Przy tak poważnym zderzeniu pojazdów można mówić o dużym szczęściu, że nikomu nic się nie stało - dodaje Żymełka.

30-latek był świadomy tego, że złamał kilka przepisów. Tłumaczył policjantom, że stracił koncentrację. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości trzech tysięcy złotych.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Śmiertelny wypadek w Jędrzychowicach