Szamotuły. Szokujący wynik badania alkomatem! Skala została przekroczona

2022-01-27 8:55
Alkomat
Autor: policja.pl Szamotuły. Szokujący wynik badania alkomatem! Skala została przekroczona

W miejscowości Kępa (pow. szamotulski) doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Szybko okazało się, że jeden z kierowców był pijany. Wynik badania alkomatem wprawił funkcjonariuszy policji w osłupienie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (24 stycznia) w miejscowości Kępa. Zderzyły się tam dwa samochody: volkswagen golf kierowany przez 47-letniego mieszkańca Szamotuł i fiat ducato prowadzony przez mieszkańca Poznania. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, iż kierujący golfem, po przejechaniu przez skrzyżowanie wjechał na krawężnik, a gdy wycofywał, uderzył w fiata ducato. - Na miejscu policyjnej interwencji, już na pierwszy rzut oka widać było, iż kierujący golfem jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał problemy nie tylko z utrzymaniem równowagi, ale i z mówieniem - relacjonuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowa KPP Szamotuły.

Policjanci przebadali 47-latka latka alkomatem. Wynik wprawił ich w osłupienie. - Badanie nie zmieściło się w skali urządzenia i wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Aby poznać dokładny wynik badania, mężczyźnie pobrano krew do badań i te wyniki będą znane w terminie późniejszym - tłumaczy asp. Chuda.

47-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Teraz w jego sprawie toczy się postępowanie. Grozi mu odpowiedzialność karna za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie w tym stanie kolizji.

Sonda
Czy znane osoby powinny być surowiej karane za jazdę pod wpływem alkoholu?
Pijany kierowca BMW pędził S7 z prędkością 169 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE