Wściekłe psy rozerwały na strzępy medalistów! Horror w Wielkopolsce

2022-01-27 19:20
Leszno: Psy zagryzły 35 gołębi
Autor: pixabay.com Leszno: Psy zagryzły 35 gołębi - zdjęcie poglądowe

Krwawa masakra w niewielkiej gminie koło Leszna. Dwa psy rasy mieszanej dostały się do klatki, w której znajdowały się gołębie pocztowe. I to nie byle jakie - chodziło o gołębie hodowlane, które zdobywały medale na różnego rodzaju imprezach. - Łączna wartość strat została wyceniona przez właściciela na kwotę prawie 15 tysięcy złotych - podaje policja. Właściciel czworonogów odpowie za nie przed sądem.

O makabrycznej sprawie informuje policja z Leszna. Jak czytamy, dzielnicowi z Włoszakowic zostali powiadomieni o tym, że w samym środku dnia, do klatki z gołębiami, dostały się dwa biegające "luzem" psy rasy mieszanej. - Czworonogi zagryzły i zadusiły około 35 gołębi. Były to ptaki, które corocznie brały udział w konkursach lotów gołębi i miały na swoim koncie wiele sukcesów. Łączna wartość strat została wyceniona przez właściciela na kwotę prawie 15 tysięcy złotych - opisuje policja. Hodowca gołębi, do którego należała woliera, z pewnością przeżył ciężkie chwile.

Czytaj także: Zobaczył, że nie ma piwa w lodówce. Słowa żony go rozzłościły! Podpalił pokój

Interwencja zakończyła się schwytaniem czworonogów przez strażaków. Trafiły one do miejskich kojców. Mundurowi zajęli się poszukiwaniem ich właściciela. - Dzielnicowi natychmiast zajęli się tą sprawą i szybko ustalili, że właścicielem czworonogów jest 64-letni mieszkaniec gminy Włoszakowice. Mężczyźnie ogłoszono zarzut niezachowania zasad ostrożności przy trzymaniu zwierząt. W minionych dniach policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie 64-latka - podaje KMP Leszno.

Zobacz również: Makabryczny wypadek na Bródnie. Nie żyje kobieta zmieciona przez tramwaj [ZDJĘCIA]

Czytaj koniecznie: Sklepikarz miał lepkie ręce. Wziął kasę z puszki, na której było czerwone serce

Skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy tira
Sonda
Spotkałeś kiedyś agresywne psy bez nadzoru?