WSTYD! Kładą śmieci obok kontenerów i idą dalej. Wszystko jest na nagraniu [WIDEO]

2020-11-25 13:48 AGO
WSTYD! Kładą śmieci obok kontenerów i idą dalej. Wszystko jest na nagraniu [WIDEO]
Autor: Straż Miejska w Kaliszu WSTYD! Kładą śmieci obok kontenerów i idą dalej. Wszystko jest na nagraniu [WIDEO]

Podrzucanie odpadów pod pojemniki i zaśmiecanie przestrzeni publicznej wspólnot mieszkaniowych nie popłaca. Przekonał się o tym mieszkaniec, który został nagrany podczas pozbywania się worków z odpadami. Za czyn, którego się dopuścił został ukarany wysokim mandatem! Szczegóły na se.pl!

Działania podjęte przez Straż Miejską Kalisza i Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych mają ułatwić przyłapanie na gorącym uczynku sprawców tego nielegalnego procederu. Skutecznym narzędziem okazały się zamontowane kamery.

Z zapisów kamer wynika, że pomysłowość kaliszan jest zadziwiająca. Okazuje się, że sprawcami tego wykroczenia są nie tylko dorośli. - Pomimo, iż wydaje się, że cele edukacji ekologicznej są na ogół jasne i sprowadzają się do kreowania właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży to z ich praktyczną realizacją bywa jednak różnie - wyjaśniają kaliscy municypalni.

Urzędnicy wraz ze strażnikami apelują o przestrzeganie przepisów w zakresie pozbywania się odpadów. W przypadku kolejnych wspólnych akcji urzędników i strażników sprawcy mogą się spodziewać wysokich kar.

Tragiczny pożar w Rudniku. Zginęło dwóch niepełnosprawnych