17-latek okradł dziecko! Może trafić do więzienia na 12 lat za 3 złote!

2020-10-23 8:28 tom
 17-latek okradł dziecko! Może trafić do więzienia na 12 lat za 3 złote!
Autor: Chronomarchie/Pixabay 17-latek okradł dziecko! Może trafić do więzienia na 12 lat za 3 złote!

17-letni rozbójnik trafił do aresztu na 3 miesiące. Nastolatek jest podejrzewany o dokonanie rozboju na 11-letnim chłopcu. Kwota, jaka padła łupem do najwyższych nie należy - to raptem 3,5 zł, ale konsekwencje są jak najbardziej poważne. Za rozbój grozi nawet 12 lat w więzieniu!

17-letni rozbójnik działał razem z rok młodszym kolegą, który trafił do izby dziecka. W ubiegły piątek, około godziny 14:00 dyżurny ostrowieckiej policji dostał zgłoszenie o rozboju. 11-latek opowiadał, że dwóch nastolatków zagroziło mu pobiciem i zabrało 3,5 zł. Niebawem ci sami młodzieńcy zaczepili 14-latka, tym razem chcieli go obrabować z.. 5 zł. Chłopiec jednak nie oddał pieniędzy rozbójnikom, udało mu się uciec. W tym samym czasie policjanci intensywnie pracowali, by schwytać obu młodzieńców.

- Skrupulatna praca kryminalnych doprowadziła do tego, że w miniony poniedziałek namierzyli i zatrzymali duet rabusiów. Jak się okazało byli to dwaj mieszkańcy naszego miasta w wieku 16 i 17 lat. Straszy z zatrzymanych trafił do policyjnej celi a jego młodszy kolega do Policyjnej Izby Dziecka. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy zawnioskowali o areszt dla 17-latka. Wczoraj 17-letni podejrzany został doprowadzony do Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie orzeczono wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące - relacjonuje Ewelina Wrzesień z ostrowieckiej policji.

16-latek z racji wieku trafił do izby dziecka. Jego starszy kolega musi zmierzyć się z poważnymi konsekwencjami drobnej kradzieży. Za rozbój grozi nawet 12-letnia odsiadka w więzieniu!

Nocne protesty kobiet na ulicach Warszawy