Awantura w Galerii Korona. Był bez maseczki, szarpał się z policją

2021-08-04 14:32
Awantura w Galerii Korona. Był bez maseczki, szarpał się z policją
Autor: Google Street View Awantura w Galerii Korona. Był bez maseczki, szarpał się z policją

Interwencja policji w Galerii Korona w Kielcach! Jeden z klientów szedł przez centrum handlowe bez maseczki, co nie uszło czujnym oczom policjantów, którzy patrolowali obiekt. Kiedy podjęli interwencję, mężczyzna nie reagował na polecenia, odmówił też podania danych. W pewnym momencie doszło do szarpaniny, w trakcie której krewki klient galerii naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza. Mężczyzna został zatrzymany, ustalono, że to 44-letni kielczanin.

Do zdarzenia w kieleckiej Galerii Korona doszło w środowe przedpołudnie, niedługo przed godziną 11:00. Jak relacjonuje Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, patrol policji zauważył mężczyznę, który nie miał na sobie maseczki, a tym samym zlekceważył nakaz zasłaniania twarzy w przestrzeni zamkniętej. Kiedy funkcjonariusze podjęli interwencję, mężczyzna nie reagował, nie wykonywał wydawanych poleceń, odmówił też podania swoich danych personalnych.

W pewnym momencie atmosfera zrobiła się nerwowa, a krewki klient bez maseczki naruszył nietykalność cielesną jednego ze stróżów prawa.

CZYTAJ TEŻ: Potrącił pieszego pod Kielcami i odjechał! Policja szuka świadków

Mimo wyraźnego nakazu wielu kielczan wciąż ignoruje polecenie noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Tylko we wtorek w powiecie kieleckim policjanci wystawili 17 mandatów i trzy wnioski do sądu osobom, które nie zastosowały się do wyżej wymienionego nakazu.

Poradnik Zdrowie: Palenie papierosów - skutki przyjmowania nikotyny