Bezczelne oszustwo na synową! Starsza pani straciła oszczędności życia!

2020-07-22 13:34
na wnuczka starachowice
Autor: pixnio

We wtorek do starachowickiej policji wpłynęło kilka zgłoszeń o próbach oszustw "na wnuczka". Niestety, jedna z nich okazała się skuteczna. Tym razem jednak oszuści nie prosili o pieniądze dla rzekomego wnuczka, ale dla równie fikcyjnej synowej. W efekcie 75-letnia mieszkanka Starachowic straciła 25 tys. zł. - Przypominamy że schemat działania oszustów za każdym razem wygląda bardzo podobnie i w tych przypadkach również tak było - podkreśla

Na telefon 75-letniej mieszkanki Starachowic zadzwoniła kobieta, która podała się za jej synową. Rozmówczyni poprosiła seniorkę o pilny przekaz pieniędzy, które miały być przeznaczone na dług w banku. Niedługo po telefonie do mieszkania przyszedł mężczyzna, starsza pani wręczyła mu 25 tysięcy zł. Po jakimś czasie seniorka zorientowała się, że została oszukana, a żadnego telefonu od synowej nie było.

- Cały czas apelujemy do osób starszych o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami, które dzwonią z prośbą o pożyczkę albo pomoc finansową w dramatycznej sytuacji. We wszystkich takich przypadkach zastanówmy się dwa razy i każdą najmniejszą wątpliwość starajmy się rozwiać, ponieważ możemy rozmawiać z przestępcą podającym się za wnuczkę lub córkę, a nie z członkiem swojej rodziny - zaznacza Paweł Kusiak ze starachowickiej policji.

Starachowicka policja przypomina, że schemat oszustw "na wnuczka" wygląda podobnie: na telefon stacjonarny dzwoni oszust podający się za członka rodziny lub policjanta. Opowiada zmyśloną historie o potrzebie pilnej pomocy z powodu nagłych i niespodziewanych problemów finansowych.

Zwłaszcza osoby w podeszłym wieku powinny mieć się szczególnie na baczności!

Warsztaty dawnych gier podwórkowych