Chciał znaleźć i ZABIĆ Andrzeja Dudę! Sąd zmienił wyrok!

2020-09-21 15:12 ToM
Andrzej Duda
Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Andrzej Duda

W kieleckim sądzie okręgowym zapadł wyrok w sprawie Leszka J. z Rytwian, który - pijany i zdesperowany - zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o makabrycznym planie zabicia prezydenta Andrzeja Dudy. Kiedy wytrzeźwiał, zdał sobie sprawę z głupoty, jaką zrobił, ale było już za późno - policja zaczęła się nim interesować i błyskawicznie wpadła na jego trop.

Przypomnijmy  - mieszkaniec gminy Rytwiany w pewną lutową środę zadzwonił na numer 112 i poinformował, że odnajdzie i zabije prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego natychmiast zaalarmował staszowskich mundurowych. Sprawą zajęli się kryminalni, choć 47-latek - niczym w amerykańskich filmach - po wszystkim zniszczył kartę sim. Na nic to się jednak zdało. Funkcjonariusze szybko ustalili jego tożsamość.

W trakcie procesu jego retoryka zmieniła się. Leszek J. ukorzył się i przeprosił Andrzeja Dudę. Sąd Rejonowy w Staszowie początkowo wymierzył mu 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata i tysiąc złotych grzywny, ale podczas rozprawy apelacyjnej kara ta została uznana za zbyt surową. Sąd Okręgowy w Kielcach w ubiegłym tygodniu złagodził wyrok w sprawie mieszkańca Rytwian. Ostatecznie mężczyzna zapłaci jedynie 1,5 tys. zł grzywny. Wyrok jest prawomocny.

Katyński Marsz Cieni przeszedł przez Warszawę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.